سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد


 1399/07/14 |  تعداد بازدید : 864 بار


 
سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد و بدین منظور کارگاهی آموزشی به صورت غیرحضوری برگزار شد.
 
به گزارش اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد. کارگاه آموزشی این سامانه به صورت غیرحضوری در روز چهارشنبه ۹ مهرماه در برای مدیران و کارشناسان فرهنگی و دبیران تشکل‌های دانشجویی برگزار شد.
 
هدف از ایجاد این سامانه، استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات برای فراهم کردن بستری مناسب برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، تسهیل امور تشکل‌های دانشجویی، مستندسازی و ثبت فعالیت‌ها، یکسان‌سازی فرآیندها، انجام امور تشکل‌های دانشجویی بدون مراجعه حضوری دانشجویان و حذف مصرف کاغذ در مکاتبات اداری است.
 
هر کدام از دانشجویان دانشگاه تهران در این سامانه دارای یک کارتابل شخصی بوده و می‌توانند بعد از ورود به سامانه از طریق احراز هویت مرکزی دانشگاه بسته به علاقمندی در تشکل‌های دانشجویی عضو شوند و از امکانات و خدمات حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه استفاده کنند. به زودی دسترسی کارکنان دانشگاه نیز افزون بر دانشجویان به سامانه فراهم خواهد شد.
 
همچنین هر کدام از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی و تشکل‌های اسلامی دارای یک کارتابل حقوقی بوده و تمام امور این تشکل‌ها مطابق ضوابط مندرج در آئین‌نامه‌ها، در این سامانه و در قالب اتوماسیون قابل انجام است.
 
امکانات متعدد دیگری نیز در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان از جمله انتخابات تشکل‌های دانشجویی، ثبت‌نام جشن دانش‌آموختگی، نودانشجویان، کارگاه‌های آموزشی، اردوها، مسابقات فرهنگی و هنری، همایش‌ها، جشنواره‌ها و نظرسنجی در نظر گرفته شده است.
 
شایان ذکر است؛این سامانه در آغازین روزهای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به آدرس cultural.ut.ac.ir توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران راه‌اندازی شد.
 
انتهای پیام/