مدرسه دانشجویی قران و عترت

%d9%82%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b9%d8%aa%d8%b1%d8%aa

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اللهم صلّ علی محمد و آل محمد

قرآن و عترت دو گوهر و یادگار گرانبهایی هستند که آخرین فرستاده خدا حضرت محمد مصطفی صلی­ الله­ علیه­ و آله در میان امت به ودیعه نهادند و فرمودند این دو گوهر هرگز از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند. قرآن کریم در میان ما با تفسیر ائمه اطهار علیهم­ السلام چراغی نورانی فرا راه زندگی پر پیچ و خم این دنیای ظلمانی است. اکنون که سعادت دیدار جمال منور قرآن ناطق زمان را نداریم بر آن شدیم تا در صف ارادتمندان ایشان، طبق فرمانشان به احیاءِ امر اهل بیت علیهم­ السلام اهتمام ورزیم.

از اواخر سال ۱۳۷۷ کانون قرآن و عترت علیهم‌ السلام پردیس علوم دانشگاه تهران، فعالیت قرآنی خود را در حوزه‌ های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی آغاز نمود که ثمره آن برگزاری ۱۴ دوره قرآن­ پژوهی و بیش از بیست همایش سوره‌ های قرآن در دانشگاه تهران بود. تأسیس مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از ثمرات شجره طیبه این کانون بوده است.

مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌ السلام دانشگاه تهران از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه آموزش نخبگان قرآنی، برگزاری همایش‌ های قرآنی و تحقیقات در زمینه انس با قرآن و تدبر در آن آغاز نمود و هم­ اکنون دارای دوره‌ های آموزشی قرآنی در سطوح مختلف بوده و همایش‌ های قرآنی متعددی را در زمینه آشنایی با سوره‌ های قرآن در سطح دانشگاه‌ ها برگزار می‌ نماید. همچنین دارای تألیفاتی در دست چاپ است که از جمله آنها مجموعه دروس موضوعی تفسیر المیزان و روش‌ های تدبر در قرآن است.

گفتنی است مدرسه دانشجویی در راستای توسعه آموزه­ های قرآنی، همزمان با آثار متعدد پژوهشی در نظر دارد دوازده مرکز تخصصی ایجاد کند که از این میان سه مرکز در حال تکوین و شکل­ گیری است. مدرسه اهل بیت نبوت علیهم­ السلام – واحد خانواده – با هدف تخصصی تربیت نسل­ های قرآنی، مدرسه آموزش – مرکز آموزش­ های قرآنی – با هدف برگزاری دوره­ های تدبر، مدرسه هنر و رسانه با محوریت جهاد نرم و عملیات القاء و ابلاغ از طراحی تا اجرا.

امید است نظرات، پیشنهادات و مساعدت‌ های اساتید، طلّاب و دانشجویان محترم بر سرعت، دقت و غنای علمی و معنوی این آثار افزوده و در ذیل عنایات ویژه امام عصر عجل‌ الله‌ تعالی‌ فرجه مقدمات ظهور آن عزیز سفر کرده را فراهم نماید.

——————————————————————————————————-

برای تماس با مدیر مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم­ السلام، جناب آقای احمدرضا اخوت، می­ توانید از پست­ های الکترونیکی زیر استفاده نمایید:

Okhovatnoor@yahoo.com

okhovat@ut.ac.ir

 

آدرس مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم­ السلام:

تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان راهنما، پلاک ۱۴۳۷

تلفن: ۶۶۹۸۸۷۹۰
آدرس مدرسه اهل بیت نبوت علیهم­ السلام:

تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، بین بلوار کشاورز و خیابان پورسینا، پلاک ۲۵

تلفن و فکس: ۸۸۹۶۸۳۰۹

درگاه الکترونیکی: www.ahlebaytschool.ir

پست الکترونیکی: ahlebaytschool@yahoo.com

 

مدرسه حمد (هنر،ادبیات و رسانه) :

روابط عمومی آموزش، خانم میرزایی ۰۹۱۲۸۰۴۳۵۴۸

پست­ الکترونیکی مدرسه حمد : MadreseyeHamd@Chmail.ir

 

آدرس مدرسه دانشجویی حفظ قرآن کریم:

نشانی: م انقلاب اسلامی، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از کوچه راهنما، پلاک ۱۴۳۷، طبقه چهارم

درگاه الکترونیکی: www.hefzschool.ir

تلفن: ۶۶۹۸۸۷۶۸

 

آدرس انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام:
تهران، میدان انقلاب اسلامی، خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان راهنما، پلاک ۱۴۳۷

تلفن: ۰۹۱۰۲۴۸۰۲۴۷ آقای واحدی
سامانه پیامکی : ۳۰۰۰۴۹۸۸۴۹

 

پست الکترونیکی: Romman@quranetratschool.ir

 

ارسال شده در