کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی

%da%a9%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86

کانون‌های فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه تهران به منظور شکوفا سازی خلاقیت‌های فردی و سامان بخشیدن به خواسته‌ها و تلاش های خودانگیخته دانشجویان در بهمن ماه ۱۳۷۷ بر اساس آیین نامه تشکیل کانون‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و آموزش عالی تأسیس شد.
توسعه و تعمیق فعالیت های فرهنگی و هنری در سطح دانشجویان و سامان بخشی آن فعالیت ها به منظور افزایش روح همکاری جمعی و مشارکت میان دانشجویان،کشف و شکوفا سازی خلاقیت دانشجویی و افزایش شناخت دانشجویان نسبت  به بنیان های فکری وفرهنگی از اهداف فعالیت کانون‌ها می باشد.کانون‌های فرهنگی و هنری دانشجویان یکی از بنیادی ترین عرصه‌ها در جهت تقویت سرمایه فرهنگی و پرکردن اوقات فراغت دانشجویان بوده و در ایجاد فضای شادی و نشاط در دانشگاه، عقلانی و استدلالی کردن بیش از پیش سازمان دانشگاه، افزایش شایستگی های کانونی و تقویت حافظه تاریخی دانشگاه نقش دارند. کانون‌ها جایی برای بهره برداری از ذخایر میراث فرهنگی و جلوگیری از سیاست زدگی فضای دانشجویی می باشند .در حال حاضر کانون‌های قرآن و عترت، ایرانگردی، اندیشه صفیر، آشتی رستگاری، هنرهای نمایشی، ادبی، هلال احمر، مطالعات فرهنگی، فیلم و عکس، خیریه امام علی (ع) و هنرهای تجسمی در مرکز فرهنگی و اجتماعی دانشجویان بر اساس آیین نامه مصوب وزارت متبوع در حال فعالیت می باشند.
ساختار کانون‌های فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه تهران شامل شورای عمومی، شورای مرکزی و شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه می باشد. در حال حاضر قریب به ۵۶ کانون فرهنگی، هنری در مجموعه ستاد اداره کل، پردیس ها، و دانشکده های دانشگاه به فعالیت مشغول هستند.

نشانی: باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران( تهران، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان ۱۶ آذر، شماره۱۶)
تلفن: 66952712
فاکس: ۶۶۴۸۱۶۱۴

آیین‌نامه اساسنامه
مراحل اخذ مجوز فرم درخواست تاسیس
فرم طرح نویسی فرم استعلام
فرم عضویت در کانون ها فهرست کانون‌های دانشگاه
ارسال شده در