دکتر زارع چاهوکی: سامانه جامع خدمات الکترونیک اداره کل فرهنگی و اجتماعی راه‌اندازی می‌شود/برگزاری برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی به‌صورت آنلاین

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: یکی دیگر از اقدامات مهم پیگیری سامانه‌سپاری امور فرهنگی و اجتماعی است که به زودی راه‌اندازی خواهد شد، همان سامانه جامع خدمات الکترونیک اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خواهد بود.

به گزارش اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ دکتر محمدعلی زارع چاهوکی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران درباره فعالیت‌های این اداره کل در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: نظر به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانشجویان در محیط دانشگاه از اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تلاش شد تا از طریق سامانه‌های مجازی و استفاده از ظرفیت‌های متعدد دانشگاه در این حوزه، امور فرهنگی و اجتماعی انجام شود. خوشبختانه تجربیات خوبی در این حوزه کسب شد و زمینه استفاده هر چه بیشتر از سامانه‌ها فراهم شد.

وی ادامه داد: به‌منظور تسهیل امور تشکل‌های دانشجویی، تمام درخواست‌ها و مکاتبات اداری از طریق ایمیل و سامانه‌های مجازی پیگیری و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد.

دکتر زارع چاهوکی با اشاره به اینکه با پیگیری انجام شده و مساعدت مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه، تشکل‌های دانشجویی می‌توانند برنامه خود را در سامانه mooc.ut.ac.ir به‌صورت آنلاین برگزار کنند، افزود: خوشبختانه این سامانه با توجه به کارآیی‌های متعدد آن مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تأکید کرد: از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون با همت و تلاش تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان بیش از ۲۵ رویداد در حوزه انجمن‌های علمی دانشجویی و ۱۵ رویداد در حوزه کانون‌های فرهنگی به‌صورت مجازی در این سامانه و سایر شبکه‌های اجتماعی برگزار شد. در حوزه نشریات دانشجویی نیز بیش از ۴۰ نشریه به‌صورت الکترونیک منتشر شدند.

وی اظهار کرد: در این ایام با هدف تبادل نظر و ارائه پیشنهادها در خصوص مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی در شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا، شبکه اجتماعی فرهنگی، هنری دوران کرونا و پساکرونا به آدرس net.ut.ac.ir راه‌اندازی شد.

دکتر زارع چاهوکی تصریح کرد: در این شبکه بیش از ۱۰۰ محتوا در حوزه‌های فعالیت‌های داوطلبانه، تاب‌آوری اجتماعی در زمان بحران‌ها، مدیریت استرس، تولیدات آموزشی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا و ملاحظات زیست محیطی در این زمینه، آموزش حرکات ورزشی در ایام قرنطینه و سایر محتوا‌های مرتبط، در این تالار گفتگو قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات مهم پیگیری سامانه‌سپاری امور فرهنگی و اجتماعی است که به زودی راه‌اندازی خواهد شد، همان سامانه جامع خدمات الکترونیک اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خواهد بود، افزود: در این سامانه تمام فرآیندهای حوزه فرهنگی و اجتماعی از جمله انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی و نشریات دانشجویی از زمان ارائه درخواست توسط دانشجو تا صدور مجوز در قالب سامانه انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به گستردگی دانشگاه تهران و تعدد پردیس/دانشکده‌ها ایجاد این سامانه تاثیر زیادی در یکسان‌سازی رویه‌ها، تسهیل امور تشکل‌های دانشجویی و کاهش مصرف کاغذ در راستای تحقق مدیریت سبز در دانشگاه خواهد داشت.

دکتر زارع چاهوکی در پایان خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا با استفاده از سامانه برگزاری جلسات، نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی آنلاین، برنامه‌ها و فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی را هر چه بیشتر توسعه دهیم و زمینه مشارکت هر چه بیشتر تشکل‌های دانشجویی را فراهم سازیم.

انتهای پیام/

یک دیدگاه