نشست بررسی زیبایی شناسی مینای ایرانی دربار قاجار در باغ موزه نگارستان برگزار شد

نشست توانمندی فنی؛ شناخت مواد؛ مهندسی ذوب و زیبایی شناسی در مینای ایرانی دربار قاجار توسط گروه حفاظت ایکوم ایران با همکاری مجموعه باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران با سخنرانی میترا اعتضادی، چهارشنبه ۲۸ فروردین سال جاری، در تالار روح الامینی باغ موزه  نگارستان برگزار کرد.

ششمین سخنرانی از سلسله سخنرانی‌های علمی گروه حفاظت ایکوم ایران به بررسی توانمندی فنی؛ شناخت مواد؛ مهندسی ذوب و زیبایی شناسی در مینای ایران دربار قاجار با حضور دکتر رسول وطن دوست رئیس گروه حفاظت ایکوم ایران، دکتر رضا رحمانی رئیس پژوهشکده حفاظت و مرمت و بیش از ۵۰ نفر از کارشناسان، متخصصان و صاحب‌نظران حوزه حفاظت و مرمت برگزار شد. پس از برگزاری این سخنرانی، نشست سرپرستان کارگروه‌های گروه حفاظت ایکوم ایران برگزار شد و برنامه‌های یکساله خود را اعلام کردند.

در ادامه دکتر رحمانی ضمن ابراز خرسندی از ایجاد فضایی برای حضور متخصصان این حوزه، آمادگی خود را برای تعامل و همکاری پژوهشکده حفاظت و مرمت با گروه حفاظت ایکوم ایران بیان کرد. در پایان دکتر رسول وطن دوست ضمن تشکر از حضور اعضا و همچنین مدیر مجموعه باغ موزه نگارستان، مهندس محسن نقیلو و همکاران جهت همکاری و همراهی بی‌دریغ‌شان؛ برگزاری این نشست را آغاز فصل تازه‌ای از فعالیت‌های گروه حفاظت ایکوم برای رسیدن به اهداف نهایی گروه دانسته و از این بابت ابراز خرسندی کرد.

یک دیدگاه