به مناسبت سی و یکمین سال درگذشت؛ نمایشگاهی از منتخب عکس های خانوادگی استاد محسن مقدم در خانه موزه مقدم افتتاح می شود

منتخبی از آلبوم عکس های خانوادگی استاد محسن مقدم به مناسبت سی و یکمین سال درگذشت وی، از ۲۰ آبان ۱۳۹۷ به مدت ۱۰ روز در خانه موزه مقدم دائر خواهد بود.

این نمایشگاه شامل ۶۰ قطعه عکس از آلبوم خانوادگی مقدم است که مراحل مختلف  زندگی او را از دوران کودکی تا وفات و همچنین اعضای خانواده مقدم را در برمی گیرد.

همچنین، مراسم یادبود سی و یکمین سال درگذشت استاد محسن مقدم بر مزار این استاد، شنبه ۱۹ آبان برگزار شد. این مراسم با حضور رئیس موزه های عمومی و اماکن تاریخی اداره کل فرهنگی و اجتماعی و جمعی از همکاران خانه موزه مقدم و باغ موزه نگارستان در امام زاده عبدالله برگزار شد.

گفتنی است، محسن مقدم زاده سال ۱۲۷۹ در تهران و درگذشته در سال ۱۳۶۶ است. وی از بنیان‌گذاران دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و استاد ممتاز این دانشگاه بود. او نشان دانشگاه تهران را با الهام از تاریخ و فرهنگ کهن ایران طراحی کرد که علی‌رغم همه تحولات دهه‌های پس از آن، هنوز هم بر سردر دانشگاه باقی است.

استاد محسن مقدم در آبان سال ۱۳۵۱ یعنی پانزده سال پیش از درگذشتش، خانه پدری خود را به همراه تمامی آثار موجود در آن به دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا و گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران برای آموزش و پژوهش در فرهنگ گذشته و سپس عموم مردم وقف کرد. دانشگاه تهران این خانه را به همراه بقیه میراث ارزشمندش در سال ۱۳۸۸ به خانه موزه مقدم تبدیل کرد.

یک دیدگاه