فراخوان برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ منتشر شد

دستورالعمل برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی؛ تیتر ۱۱ که به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشارکت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار می‌شود، اعلام شد.

این جشنواره شامل سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و جنبی است. در بخش رقابتی هر دانشجو می تواند در هر حوزه اعلام شده حداکثر سه اثر ارسال کند. همچنین هر مدیرمسئول می تواند شماره های مختلف یک نشریه را حداکثر در سه رسته مختلف ارسال کند. بخش رقابتی شامل آثار برگزیده، نشریات برگزیده، فضای مجازی و بخش ویژه نشریات برگزیده از نظر توالی است.

حوزه نشریات دانشگاهی حوزه ای متنوع، پویا و متکثر است و طیف عمده ای از فعالیت های فکری، فرهنگی و علمی از طریق نشریات صورت می گیرد. در حال حاضر، قریب ۵ هزار نشریه دانشگاهی با موضوعات و محتوای مختلف در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فعالیت می کنند. ویژگی خاص و ظرفیت عظیم نشریات می‌طلبد که این حوزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و در کانون برنامه های مختلف حمایتی قرار گیرد.

بر اساس قانون، حمایت برای ارتقاء کمی و کیفی و زمینه‌سازی بسترهای مناسب برای فعالیت‌های نشریات دانشجویی از جمله سیاست‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دانشگاه‌ها است.

جشنواره نشریات دانشگاهی فرصت مناسبی برای ترغیب و تشویق فعالیت های رسانه‌ای، معرفی آثار و رسانه های برتر دانشجویی و امکان انتقال تجربیات و افزایش ظرفیت فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویی است و موفقیت در این عرصه بیش از هر چیز نیازمند افزایش مشارکت دانشجویان است.

دانشجویان متقاضی شرکت در این جشنواره از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر سال جاری فرصت دارند تا نسخه الکترونیکی آثار خود را صرفا از طریق سامانه http://titr11.ir/  بارگذاری کنند.

گفتنی است، فرآیند داوری تا ۳۰ دی به صورت الکترونیک صورت می گیرد و جشنوراه تیتر ۱۱ در بازه زمانی ۲۵ بهمن تا ۵ اسفند برگزار خواهد شد.

دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران مراجعه کنند.

دریافت دستورالعمل اجرایی جشنواره تیتر ۱۱

یک دیدگاه