معصومه ابتکار به تماشای نمایش «من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟» نشست

معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، ۲۹ آذر ۱۳۹۶ به تماشای نمایش «من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟» به نویسندگی و کارگردانی کاملیا غزلی در مرکز تئاتر مولوی نشست.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، در بدو ورود به تالار مولوی از اینکه این سالن دوباره فعالیت خود را آغاز کرده است اظهار خرسندی کرد و گفت: بنده از اینکه این مجموعه دوباره زنده شده و فعالیت تئاتری خود را آغاز کرده بسیار خرسندم. چون از این تالار خاطرات بسیار خوشی دارم و به همراه پدرم اجراهای بسیار زیادی را در این تالار دیده بودم. «ملاقات با بانوی سالخورده» به کارگردانی مرحوم سمندریان یکی از این اجراها بود.

وی پس از دیدن نمایش «من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟» در حالی که تحت تاثیر کار قرار گرفته بود، افزود: خدا را شکر که تئاتر دوباره زنده شده است و این نشان می‌دهد که اگر چه دوره سختی را پشت سر گذاشتیم، ولی امروز خیلی پرقدرت در صحنه ظاهر می‌شویم. نمایش «من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟» کار بسیار زیبا و دیدنی بود مخصوصا که نویسنده و کارگردان کار، ایرانی بود و مفاهیم بسیار زیبایی را در باب زن بودن، موانع‌شان و صدای‌شان که گاهی شنیده نمی‌شود به خوبی، هنرمندانه و پراحساس به مخاطب انتقال داده بود.

ابتکار، تصریح کرد: چیزی که این نمایش را خیلی زیبا و دیدنی کرده بود به تصویرکشیدن احساس زنانه بود. احساساتی که می‌تواند منشا امید، حرکت و پیشرفت باشد. به عقیده من خود این تئاتر نشان می‌دهد که جامعه ما در حوزه زنان چقدر متحول شده است. همین که خود این زنان مشغول اجرای تئاتر هستند و پیام‌شان را می‌دهند یعنی اینکه دیده می‌شوند و صدای‌شان شنیده می‌شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، افزود: روی صحنه رفتن چنین اجراهایی از این جهت خوب است که به نوعی یادآوری می‌کند که این صداها باید شنیده شود. چون زنان ما در یک دوره‌ای اصلا صداهای‌شان شنیده نمی‌شد و کما اینکه امروز هم زنانی هستند که صدایشان شنیده نمی‌شود و مشکلات بسیاری دارند، ولی اجرای این نمایش نشان داد که اوضاع به نسبت خیلی بهتر شده و رو به بهبود است.

«من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟» کاری است از گروه تئاتر پراکسیس به تهیه‌کنندگی توماج دانش بهزادی که از ۱۳ آذر ۱۳۹۶ هرشب ساعت ۱۹ در تالار مولوی به صحنه می‌رود.

لازم به ذکر است تعداد محدودی از بلیط‌های این نمایش برای دانشجویان کلیه مراکز آموزش عالی در گیشه مرکز تئاتر مولوی با ۶۰ درصد تخفیف به فروش می‌رسد.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایش می‌توانند همه روزه غیر از شنبه‌ها، ساعت ۱۹ به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به نشانی: خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.

یک دیدگاه