مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر (روز دانشجو) امسال نیز در دانشگاه تهران با شور و شکوه برگزار خواهد شد

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران از برگزاری برنامه‌های متنوع دانشجویی به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، در این دانشگاه خبر داد و گفت: روز دانشجو برای دانشجویان و دانشگاهیان روزی مهم و سرشار از خاطره است. این روز یادآور استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی و دینداری دانشجویان فرهیخته‌ای است که برای مبارزه با استبداد و استکبار از جان خود مایه گذاشتند.

دکتر سرسنگی به حساسیت برنامه‌های این روز در دانشگاه تهران اشاره کرد و افزود: دانشگاه تهران به عنوان دانشگاهی که بیشترین و پر تعدادترین تشکل‌های دانشجویی را دارا است همواره در کانون توجه فعالیت‌های سیاسی دانشجویی بوده و همین امر نیز حساسیت برنامه‌های سیاسی این دانشگاه و خصوصا برنامه‌های روز ۱۶ آذر را افزایش می‌دهد. به طور معمول تشکل‌های سیاسی این دانشگاه میزبان برجسته‌ترین چهره‌های علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور هستند و این نکته باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان حتی از دیگر دانشگاه‌ها، برای مشارکت در برنامه‌های سیاسی تشکل‌های اسلامی دانشگاه تهران تمایل نشان دهند.

این استاد دانشگاه تهران با ارائه گزارشی از فعالیت‌های سیاسی دانشگاه تهران در طول سال، گفت: دانشگاه تهران در طول سال میزبان بالغ بر ۲۰۰ برنامه سیاسی است که توسط تشکل‌های اسلامی سازماندهی می‌شود. همچنین در طول یک سال تحصیلی حدود ۳۰۰ تن از شخصیت‌های برجسته سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به عنوان سخنران در این برنامه‌ها حضور پیدا می‌کنند. این تعداد برنامه و سخنران نه تنها در سرجمع دانشگاه‌های کشور، بلکه در بین دیگر نهادهای فرهنگی و سیاسی کم سابقه است.

معاون فرهنگی دانشگاه به برگزاری شایسته و باشکوه روز دانشجو در سال قبل و با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران اشاره و تصریح کرد: سال گذشته رئیس جمهور محترم و دانشجویان عزیز دانشگاه تهران در فضایی دوستانه با هم به گفت‌وگو پرداختند و یکی از بهترین برنامه‌ها از این دست را در تمام طول تاریخ برگزاری برنامه‌های ۱۶ آذر، رقم زدند. ارزندگی این امر ماحصل فرهیختگی دانشجویان و تدبیر رئیس جمهور محترم بود.

دکتر سرسنگی با تاکید بر این نکته که امسال نیز برنامه‌های ۱۶ آذر با مشارکت گسترده دانشجویان این دانشگاه، در قالب تشکل‌های اسلامی برگزار خواهد شد، گفت: خوشبختانه تمام تشکل‌های اسلامی دانشگاه امسال برنامه‌هایی را با رویکرد ۱۶ آذر برگزار خواهند کرد.

از جمله بسیج دانشجویی دانشگاه، برنامه‌ای را تحت عنوان «بزرگداشت روز دانشجو» در محل تالار شهید چمران پردیس دانشکده‌های فنی از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و با حضور احتمالی مهمانانی چون حجت‌الاسلام قاسمیان، حجت‌الاسلام حامد کاشانی، آیت‌ا… آملی لاریجانی، ‌حسین رحیم‌پور ازغندی، عزت‌ا… ضرغامی، دکتر صفار هرندی، ‌علی لاریجانی برگزار می‌کند.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نیز برنامه‌ای را تحت عنوان «بزرگداشت روز دانشجو» از ساعت ۱۳ تا ۱۷ در محل تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی با حضور احتمالی مهمانانی چون مسعود پزشکیان، احسان شریعتی، سوسن شریعتی، سارا شریعتی، طیب‌نیا، میرزایی نیکو، فرجی دانا، مولاوردی، مجید انصاری، سیدیاسر خمینی، محمدعلی نجفی، رضا خاتمی، معصومه ابتکار و ظفرقندی برگزار می‌کند.

و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران نیز برنامه‌ای تحت عنوان «سه قطره خون» بزرگداشت روز دانشجو در تالار شهید دهشور پردیس علوم از ساعت ۱۳ تا ۱۷ با حضور مهمانی چون محمد‌باقر قالیباف، سعید جلیلی، علی‌اکبر ولایتی، سردار قاآنی، آقای قشقاوی، سردار قاسم سلیمانی، سردار عزیز جعفری،‌ دریابان شمخانی برگزار خواهد کرد.

همچنین جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در روز دوشنبه ۱۳ آذر برنامه‌ای تحت عنوان «مناظره دانشجویی» در بزرگداشت ۱۶ آذر با حضور دانشجویانى چون محمد کاظمی، حسین شاه‌مرادی، آرمان ذاکری، محمد رهبری، رضا نظری، علی جوادی و محسن جعفریاز ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷ در تالار شهید رجب‌بیگی پردیس دانشکده‌های فنی برگزار خواهد کرد.

سرسنگی در پایان سخنان خود، اضافه کرد: امسال با توجه به این که ۱۶ آذر در روز پنجشنبه است و روز چهارشنبه نیز تعطیل عمومی است، کلیه برنامه‌های روز دانشجوی دانشگاه تهران روز سه شنبه ۱۴ آذر برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه